W dn. 4-7 czerwca w Przemyślu spotkaliśmy się w gronie 16 osób – członków Związku Ukraińców w Polsce na szkoleniu liderskim. Szkolenie było pierwszym stacjonarnym działaniem w ramach grantu instytucjonalnego, który otrzymaliśmy od Fundacji PKO Banku Polskiego.
Jak sprawnie i efektywnie komunikować się w organizacji? Kim jesteśmy i po co działamy? Jak angażować osoby do naszych działań? Gdzie jesteśmy dziś a gdzie chcemy być za kilka lat? (oraz jak do tego dojść) – to tylko kilka z tematów nad którymi dyskutowaliśmy w ten intensywny weekend.
Do szkolenia dołączyły osoby z różnych kół Związku – od Kołobrzegu po Przemyśl i od Zielonej Góry po Elbląg – szkolenie było zatem szansą na spotkanie wielości perspektyw i doświadczeń członków i członkiń naszej organizacji. Wszystko odbyło się w inspirujących przestrzeniach Domu Ukraińskiego w Przemyślu, towarzyszył nam więc również duch aktywności poprzednich pokoleń Ukraińców w Polsce.
Po zakończeniu zebraliśmy szereg pozytywnych opinii uczestników, by zacytować tylko jedną z nich: “Najbardziej przydał mi się moduł dotyczący informacji zwrotnej i angażowania uczestników. Ogólnie mogę powiedzieć, że wszystkie przekazane informacje były bardzo przydatne. Szczególnie to, że wiedza była od razu wykorzystywana w zadaniach praktycznych, co bardzo pomogło grupie w nawiązaniu kontaktu. Zaznaczyłabym nawet, że takie szkolenie byłoby bardzo przydatne dla poszczególnych kół organizacji. W celu budowania lepszych relacji w zespole.”
W ramach grantu instytucjonalnego odbędzie się jeszcze 9 szkoleń regionalnych, 3 spotkania dialogowe na tematy istotne dla naszej organizacji oraz szereg działań porządkujących i usprawniających pracę Związku. Przez cały okres realizacji grantu pracujemy też nad opracowaniem 3-letniej strategii rozwoju organizacji oraz prowadzimy monitoring mowy nienawiści.

Szkolenie i kolejne działania realizujemy w ramach projektu sfinansowanego ze środków Fundacji PKO Banku Polskiego.








